Менеджер спільноти відповідає за присутність клубу в інтернеті та соціальних мережах.
Створення сильної присутності в інтернеті
Сильна присутність клубу в інтернеті - це ніби магніт як для нових членів клубу, так і
Плануйте приділяти певну кількість годин на тиждень для розвитку присутності клубу в інтернеті. Визначтесь із цією кількістю заздалегідь і дотримуйтесь її.
Наполегливість і регулярність - деякі з секретів успішних менеджерів спільноти. Спробуйте розміщувати дописи хоча б раз на тиждень.
Про що писати
Ось кілька ідей щодо того, що розміщувати:
- Звичайно ... оголошення про збори та інші події
- Привітання новим членам клубу
- Поширення дописів інших клубів або Agora Speakers International.
- Визнання досягнень членів клубу - як у межах освітньої програми Agora, так і поза ними. Для останнього випадку ці досягнення мають бути принаймні певною мірою пов’язані з місією клубу. Якщо член клубу видає книгу або виголошує основну промову на з'їзді - це будуть гарні приклади.
Немає нічого сильнішого, ніж побачити своє власне ім’я в дописі, це заохочує інших шукати того самого визнання.
- Записи зборів
- Поширюйте приклади виступів, які вам сподобались
- Картки з удосконалення мови, поради та каламбури майже завжди добре сприймаються, особливо для збагачення словникового запасу членів клубу
- Підсумки зборів для тих членів клубу, які їх пропустили.
Вам не треба все обдумувати самостійно - заохочуйте членів клубу пропонувати ідеї та теми.
Пам'ятайте, що як менеджер спільноти, коли ви розміщуєте якийсь зміст, ви не робите особисту публікацію від свого імені, а допис від імені клубу. Як такому, вам треба дотримуватися принципу
нейтралітету.
Вам не потрібно постійно публікувати новий вміст на всіх платформах. Статтю, поширену у Facebook півроку тому, можна знову використати як твіт цього тижня.
Корисні поради з розміщення
Ось декілька корисних порад, які ви можете розглянути:
- Використовуйте хештеги. Застосовуйте поєднання хештегів Agora (#AgoraSpeakers, #SpeakLeadMakeHistory тощо) з власними тегами місцевого клубу, з тегами відповідно до допису.
- Позначайте або згадуйте цікавих людей у публікаціях вашого клубу в соціальних мережах - Позначення людей, які можуть зацікавити (засоби масової інформації, місцеві лідери, знаменитості, майбутні члени клубу тощо), у цікавих дописах - це гарний спосіб привернути їхню увагу, якщо це робиться делікатно.
- Відстежуйте групи, де ви можете дати змістовні відповіді. Є багато груп, де люди ставлять всілякі запитання, на які ви можете відповісти - групи зустрічей, публічні групи у Facebook, Quora, Reddit тощо. Зазвичай вам варто стежити за такими темами, як:
- Публічні виступи
- Дискусії
- Критичне мислення
- Страх сцени
- Професійні виступи
- Презентації продажів
- Лідерство
- Розвиток кар'єри
- Самовдосконалення
- Впевненість у собі
- ... загалом, усі навички, яким ми навчаємо
Щойно ви побачите цікавий коментар або допис, де ви можете приєднатися до розмови, напишіть відповідь. Зазвичай, якщо відповідь - не просто спам, а надає деяку інформацію та зміст, вам дадуть змогу мати кілька рекламних хештегів або, можливо, навіть посилання на ваш клуб.
Модерація вмісту та правила групи
Як менеджер спільноти, ви також відповідаєте за атмосферу, ввічливість та спрямованість груп, де члени клубу та відвідувачі можуть залишати коментарі. Є кілька загальних принципів Agora, які треба застосовувати у всіх групах:
- Заборонена мова ворожнечі всіх видів.
- Не дозволяється просування тем (включно з псевдонауковими), що суперечать нормам.
Окрім цих, ви можете вільно визначати загальні параметри присутності клубу в інтернеті:
- Чи дозволите дописувати гостям та відвідувачам?
- Чи дозволите ви комерційні дописи? Які?
- Які теми вважаються доречними?
Розгляд відгуків
Частина ваших обов’язків, як менеджера спільноти, включає обробку загальних відгуків та питань, що надходять із різних джерел.
- Завжди починайте з подяки людині, яка написала, навіть за найсуворішу критику.
- Намагайтеся відповідати на всі запити впродовж одного дня.
- Навіть якщо надання інформації або розгляд конкретного запиту займе час, напишіть коротку відповідь, яку ви надішлете цій особі, і спробуйте дати оцінку. Наприклад,
- Якщо питання стосується Agora та того, як ми працюємо, якщо ви не знаєте відповіді, зверніться до своїх колег-співробітників клубу та до нас ([email protected]), щоби ми могли допомогти
- Яким би негативним не був відгук, спробуйте використати його як можливість навчитися.
- Ніколи не починайте суперечку з кимось. Ви не тільки роздмухаєте полум’я, але й надасте дописувачу змогу здобути прихильників.
Зауважте, що відгуки та запитання можуть надходити не лише безпосередньо (як повідомлення чи електронні листи до клубу), але й у багато інших способів, як-от дописи в групі, коментарі, згадки про клуб у чиємусь особистому кабінеті тощо.
Спробуйте відстежувати всі ці канали, щоби жодне запитання чи відгуки не залишилися без відповіді.
Примітка про конфіденційність
Конфіденційність є основним чинником у сучасному світі, і ви маєте бути особливо пильними, щоб уникнути ненавмисного порушення права інших людей контролювати власну інформацію. Якщо так не робити, це може не лише спричинити недоброзичливість, але ви також ризикуєте втратити члена клубу, отримати різкі негативні відгуки, розміщені про клуб, і навіть юридичні проблеми в таких юрисдикціях, як ЄС.
- Ніколи не користуйтеся системами групового спілкування, які роблять видимою приватну інформацію учасників. Наприклад, у разі створенні групи WhatsApp автоматично показуються номери телефонів усіх учасників.
- Коли вас запитують про контактну інформацію, завжди просіть дозволу у відповідної сторони або переводьте потік інформації.
Наприклад, уявіть, що ви отримуєте такий запит:
"Привіт. Ми з організації "Прийдешні оратори". Я хотів би зв’язатися з президентом клубу Іваном Думко, оскільки ми шукаємо основних виступаючих для нашої конференції й хотіли б обговорити з ним конкретні деталі. За яким номером телефону я міг би знайти його?"
Замість того, щоби негайно надати номер чужого телефону, ви маєте
1) Спочатку порадитися з президентом, а потім надати інформацію, якщо він згоден
2) Перевести потік інформації: "Щиро дякую за цей запит. Я попрошу Івана якомога швидше зателефонувати вам. Як він може з вами зв'язатися, і які години будуть найзручнішими?".