На додачу до стандартних ролей у зборах, клуби вільні визначати власні спеціальні ролі та секції зборів.

Наприклад, деякі клуби мають "Майстра анекдотів", який розповідає або просить людей розповідати анекдоти, щоби зламати кригу й повправлятися в одному з найскладніших, але корисних інструментів публічних виступів - гуморі.

У деяких клубах проводяться мовні ігри, які допомагають учасникам покращити володіння мовою, і вони мають роль, яка зветься "Майстер ігор", що відповідає за організацію ігрової мовної сесії на цих конкретних зборах.

Якщо ви маєте нестандартні ролі, переконайтеся, що Ведучий зборів або люди, відповідальні за ці ролі, пояснили свою мету на початку зборів, на користь як гостей, так і нових членів клубу, які можуть не знати, до чого ці ролі.

Якщо ви - Віце-президент з освіти клубу, і ви хочете спробувати нову секцію, вам не треба просити дозволу в когось, щоби мати особливу роль на зборах вашого клубу - просто рушайте вперед, оцініть ситуацію й подивіться, як це працює. Якщо, з іншого боку, ви член клубу або інший співробітник, поговоріть зі своїм ВПО та працюйте разом із її втілення в межах освітнього плану.

Які б ролі ви не хотіли визначити, ніколи не забувайте, що головна мета Agora Speakers є насамперед освітньою, а не суспільною. Отже, кожна діяльність має бути спрямована на освіту членів клубу.

Також будьте обережні, щоби не перевантажувати збори занадто багатьма речами. Збори понад дві години швидко стають нудними. Якщо ваші збори задовгі, ви можете побачити людей (особливо гостей), які виходять посеред зборів, що може бути дуже шкідливим для загального задоволення та морального стану, не кажучи вже про відвертання уваги.

Вимоги до індивідуальних секцій

Як зазначено вище, усім індивідуальним секціям треба:

  • Мати освітні цілі, сумісні з нормами Agora Speakers International. Ось кілька прикладів речей, які не можуть бути сумісними. Зауважте, що це не вичерпний перелік.
    • Секції, які суперечать Основним принципам фонду.
    • Секції, що виховують на певній релігії або релігії загалом (це порушує принцип нейтралітету. Навіть якщо предметом є релігія загалом, а не якась конкретна релігія, це однаково порушує принцип нейтралітету).
    • Секції, що просувають політичну партію, ідеологію чи комплекс моральних принципів або зосереджені на них.
    • Секції, що пропагують будь-який вид дискримінації, нетерпимості, ненависті, насильства тощо, або йдуть проти настанов зі Змісту виступів.
    • Секції, які суперечать нашим офіційним цілям. Наприклад, заборонені секції, що виступають або навчають проти технічного прогресу чи науки, або проти участі молоді (будь-якого віку) у них, або проти культурного обміну та відкритості тощо.
    • Секції, які пропагують псевдонауки, або навчають їм.
       
  • Мати певну кількість часу, відведеного на них, заздалегідь відомого та контрольованого Хронометристом зборів.
  • Мати чітко визначений розвиток, який відомий заздалегідь.

Якщо ви хочете застосувати на своїх зборах нову секцію, але не впевнені, чи задовольняє вона ці вимоги, надішліть нам повідомлення на [email protected].

 

Працює? Поділіться! Ні? Експериментуйте далі!

Якщо ви спробуєте нову роль або діяльність і виявите, що вона працює, напишіть нам повідомлення та поділіться своїм досвідом, аби ми і собі могли просувати її в усьому світі для всіх клубів - ми завжди збільшуємо кількість та різноманітність діяльності та ролей на зборах, щоби краще служити членам наших клубів. Такі секції, як-от Перехресний вогонь, Колоквіум та інші були додані внаслідок співпраці членів клубів.

Якщо, з іншого боку, секція піде не так добре, як планувалося - не хвилюйтеся. Можливо, ідея потребує певної роботи. Застосуйте цикл "постійного вдосконалення" та повторіть спробу. Зберіть відгуки, трохи підрихтуйте ідею й подивіться, може вона запрацює краще зі змінами.

 

Зразок опису ролі на зборах / секції

Щоби задокументувати нову роль на зборах або секцію зборів, використовуйте таку структуру. Ми використовуємо цю структуру як у wiki, так і в наших онлайн-системах.

  • Назва секції - Наприклад, "Куточок жартів".
  • Рекомендована тривалість та сигнали - скільки часу зазвичай триває ця секція? Коли треба вмикати зелений та жовтий сигнали?
  • Складність - як складно буде клубу організувати цю секцію? Ми маємо три рівні:
    • Легкий - кожний клуб може її організувати, навіть якщо він нещодавно заснований
    • Середній - ця секція більше підходить для клубів, які вже опанували основний порядок денний зборів.
    • Складний - ця секція вимагає міцних клубів із регулярною відвідуваністю та добрими організаційними можливостями (наприклад, секція Дискусії буде тут, оскільки для успішного проведення потрібно досить багато організаційних заходів і людей, що беруть участь)
  • Онлайн чи лише фізична?
  • Основний фокус. На якому з чотирьох основних стовпів (лідерство, комунікація, критичне мислення, дискусії) зосереджена діяльність?
  • У клубі чи за межами? Ця діяльність відбувається в межах зборів клубу чи поза ними? Наприклад, для діяльності може знадобитися відвідати ярмарок знань та вмінь та взяти інтерв’ю в людей. Це буде позаклубною діяльністю, навіть якщо після цього вам потрібно буде надати звіт клубу.
  • Докладний опис - поясніть, що відбувається в цій секції. Які ролі що роблять, у якому порядку і як довго. Не забудьте навести приклади взаємодії.
  • Назви ролей, що беруть участь. Наприклад, "Майстер жартів". Деякі секції можуть вимагати понад однієї ролі. Також для кожної з ролей вкажіть:
    • Час на підготовлення та участь. Скільки часу потрібно людині з цією роллю, щоби підготуватися до неї (перед зборами), і скільки "сценічного часу" вони дістають під час зборів.
    • Складність - чи це проста роль, яку може виконати навіть член клубу, який нещодавно вступив, чи це важка роль, лише для досвідчених членів клубу?
    • Пояснення - Як людина, яка виконує цю роль, готується до неї? Як вона виконує її впродовж зборів? Крім того, корисно навести поради, застереження та, особливо, приклади.
    • Запропоновані критерії аналізу. Кожній із ролей треба мати від 4 до 10 запитань, щоби скеровувати рецензентів у наданні відгуків.
  • Хто аналізує секцію? - Чи має вона спеціального рецензента (як Рецензент імпровізованих виступів для секції Імпровізованих виступів), або вона виконується однією з загальних ролей рецензентів, як-от Рецензент зборів, Загальний рецензент виступів тощо? Пам’ятайте, що одним з основних принципів на зборах клубу є те, що майже все (кожна роль та кожна секція) мають діставати відгуки для вдосконалення..
  • Які навички розвиваються - Будь ласка, вкажіть, яким навичкам із нашої матриці навичок, на вашу думку, навчає ця діяльність.