Tato základní agenda je určena pro kluby, které právě začínají, a kde členové nemají žádné předchozí zkušenosti s Agorou. Měla by se používat, dokud klub nevyhovuje všem rolím v něm obsaženým. Jakmile všichni členové dobře pochopí, jak to funguje, a je zvolen Viceprezident pro vzdělávání, mohou začít přidávat nové aktivity z dostupné sady.

Je vhodná i pro první setkání a vyžaduje minimální počet lidí k provedení, přičemž je zároveň velmi poučná a zábavná. Ze všech možných aktivit na setkání obsahuje jejich základní sadu:

 

 

Agenda

Tato základní agenda vyžaduje minimálně 8 lidí a má následující role:

  1. Manažera setkání.
  2. Řečníka, který by pronesl první projev. "Povídání o věcech, která máš rád nebo rád děláš"  (Project #2 from the Basic Educational Path)
  3. Osoba, která vysloví "Myšlenku dne".
  4. Časoměřiče
  5. Gramatika. Měl by také působit jako Počítač výplňových slov.
  6. Hodnotitel řeči, který ohodnotí řečníky. Hodnotitel řeči by si měl také přečíst tento článek tento článek o tom, jak provádět efektivní hodnocení a samotný projekt řeči , který obsahuje hodnotící kartu a kritéria.
  7. Průvodce improvizacemi.
  8. Hodnotitele setkání.

Účastníci by se měli dobrovolně hlásit do různých rolí, nebo je lze přiřadit náhodně, pokud nedojde k dohodě.

Po zadání by se měl každý seznámit s tím, co role musí dělat, přečtením propojených materiálů.

Pokud je více než 8 účastníků, můžete přidat další role, „Myšlenky dne“, nebo projevy a hodnocení.

Materiály - fyzická setkání

K uskutečnění setkání v tomto formátu budete potřebovat následující materiály.

Agenda

  • Program s oddíly a s tím, kdo bude jaký oddíl mít na starost. Zde máte navrženou šablonu, kterou si můžete přizpůsobit. V tomto okamžiku není nutné vyplňovat role Členů klubového výboru.
     
  • Stopky nebo mobilní telefon s časovací aplikací pro časomíru.
     
  • Sada červených, zelených a žlutých signálů (mohou to být tři listy barevného papíru), které slouží jako časové signály.
     
  • List papíru pro časovači zprávu. Můžete použít toto šablonu.
     
  • List papíru pro gramatickou zpětnou vazbu. Můžete použít toto šablonu.
     
  • Obecné hodnotící formuláře. Budete potřebovat jeden na účastníka a  jeden projev. Například pokud máte dva lidi, kteří dělají řečové projekty a 10 účastníků, potřebujete 20 formulářů. Zde máte jednoduchou šablonu (PowerPoint)  a propracovanější šablonu (photoshop). Oba je můžete přizpůsobit svými informacemi o klubu. Pokud nemáte PowerPoint nebo čas na přizpůsobení, můžete jednoduše vytisknout tento obecný PDF formulář.
     
  • Vyhodnocovací karta pro každý řečový projekt. Hodnoticí karty jsou ve spodní části každého projektu, takže pro  "Povídání o věcech, která rád máš nebo děláš", přejděte dolů a najděte ji.
     
  • Gramatik bude muset připravit list papíru se svým vybraným slovem dne. Slovo by mělo být napsáno dostatečně velkými písmeny, aby ho všichni viděli.

  • Pera pro každého.

Materiály - online setkání

Pokud je schůzka online, je třeba toho udělat mnohem méně, protože většina prvků je k dispozici online a náš Asset Creator je může vygenerovat.

Nejdůležitějším aspektem materiálů pro online setkání je zajistit, aby:

  • Hodnotitelé vědí, kde najdou hodnotící kartu pro příslušný projekt. (Ty jsou umístěny ve spodní části každého projektu, role, nebo aktivity)
  • Časoměřič se musí rozhodnout, jak bude signalizovat čas. Opět můžete použít náš nástroj Asset Creator ke generování zvětšených pozadí s různými vhodnými barvami.
Velkým problémem se bohužel stalo hackování setkání. Facilitátor setkání má obvykle na starosti zajištění toho, aby lidé, kteří setkání narušili, byli z ní okamžitě odstraněni. Pokud nemáte Facilitátora setkání, můžete požádat kteréhokoli člena, kterému důvěřujete, aby tuto roli vykonal. Ať už je scénář jakýkoli, ujistěte se, že máte připravenou strategii, jak se vypořádat s narušiteli, spíše než improvizovat na místě.