V Agoře existuje obrovská flexibilita, co se týče konfigurace agendy pro každé setkání. Máme tolik aktivit, že je nemožné je všechny spojit do jediného setkání. To je jeden z faktorů, díky nimž jsou Agora setkání tak výrazné, ne vždy se používají stejné nudné vzory. Jsou mnohem pestřejší, zábavnější a přesto si zachovávají vzdělávací zaměření.

 

Požadovaná charakteristika setkání

Kluby jsou otevřené, a my to podporujeme, v zavádění nových rolí, měnění pořadí sekcí, zavádění nebo zkoušení jiných nových inovativní nápadů, pokud jsou v souladu s cíli, posláním a ideály nadace a jsou hlavně vzdělávací.

Existuje však soub požadovaných prvků na setkání, které musí být přítomny na každém pravidelném setkání klubu, aby bylo možné splnit hlavní funkci setkání: vzdělávání členů v určité sadě dovedností a sledování vzdělávacího programu Agora Speakers International. To také pomáhá zajistit minimální míru konzistence mezi kluby po celém světě.

Různé typy klubů mají různé požadavky, pokud jde o to, jak přesně se musí dodržovat vzdělávací model Agora. V konkrétním článku vyhledejte typ klubu, který provozujete.

Stránku Aktivity na setkání můžete použít jako šablonu pro konfiguraci agendy.

Přesněji řečeno, minimální povinné prvky na pravidelném setkání jsou následující:

  • Po celou dobu schůzky musí existovat jeden Manažer setkání.
  • Všechny sekce a účastníci setkání musí být měřeny Časoměřičem a  jejich používání jazyka posouzeno Gramatikem.
  • Pokud se klub rozjel teprve nedávno, musí existovat alespoň jeden projektový projev (projev, který se provádí podle jednoho z projektů vzdělávacího programu).
  • Je třeba vyhodnotit všechny projevy.
    • Pokud se jedná o projevy projektu, musí být hodnoceny podle hodnotících listů projektu alespoň jedním hodnotitelem.
    • Pokud se jedná o neprojektové projevy, je třeba je hodnotit podle konkrétních cílů, které si řečník stanovil, a které je potřeba předem znát. Klub se může rozhodnout, že bude mít více řečníků, kteří budou hodnotit stejnou řeč, a bude poskytovat to, co se obvykle nazývá „panelové hodnocení“.
       
  • Alespoň jeden hodnotitel by měl před samotnou řečí také vysvětlit cíle řeči, aby diváci věděli, co mohou očekávat a jakou zpětnou vazbu mají dát. To není nutné, pokud jsou cíle stejné jako u předchozího projevu a již byly vysvětleny. Což se může stát, například pokud dva nebo více řečníků na setkání předloží stejný projekt.
     
  • Hodnocení každého projektu musí být předáno ústně a veřejně hodnotiteli na stejném setkání, aby jak řečník, tak publikum mohli mít užitek z poskytnuté zpětné vazby. Hodnocení musí být provedeno pomocí příslušných hodnotících formulářů.
     
  • Publikum je třeba věnovat 1–2 minuty po projevu, aby mluvčímu poskytlo písemnou zpětnou vazbu.
     
  • Pro celkové hodnocení setkání a rolí, které neobdržely zpětnou vazbu od konkrétních hodnotitelů, musí být zúčastněn Hodnotitel setkání.
To jsou požadavky na pravidelná setkání. Pro zvláštní příležitosti, večírky, shromáždění, zvláštní zasedání, soutěže, debaty atd. je program volný. Počet těchto zvláštních setkáních však nesmí být za měsíc vyšší, než počet pravidelných schůzek.