Tématické setkání jsou speciální setkání, na nichž se klub zaměřuje na hodnocení a zlepšování konkrétního aspektu projevů. Několik příkladů by bylo:
- Řeč těla
- Stimulace
- Vokální rozmanitost
- Struktura řeči
- Použití rekvizit
- Využití statistik
- Použití metafor
- Začáek řeči
- Závěry řeči
Existuje mnoho dalších možností; to, co je opravdu důležité, je soustředit se na jediný cíl v jednu chvíli. Nepokoušejte se vše vyřešit během jednoho setkání, protože jsou mnohem méně efektivní.
Za tématická setkání odpovídá Viceprezident pro vzdělávání klubu.
Postup
1. Téma nebo cíl setkání je oznámen předem a pro setkání je jmenován zvláštní hodnotitel.
2. Setkání se řídí běžnou agendou a všichni členové plní své běžné úkoly a projevy jako obvykle. Tématické setkání neznamená, že jsou opuštěny nebo nahrazeny jiné cíle (zejména ty ze vzdělávacího programu). Například pokud člen musí přednést projev, jehož hlavním cílem je hlasová rozmanitost a cílem setkání je zlepšení řeči těla, musí se tento člen soustředit na obě věci.
3. Na konci setkání předloží zvláštní hodnotitel svoji zprávu. Zpráva se musí dotknout každého, kdo měl jakoukoli roli. Patří sem Manažer setkání, řečníci, „dobrovolníci“ atd. Je složité podat rozsáhlou zprávu pro každého, ale hodnotitel by se měl snažit poskytnout alespoň jeden nebo dva body zlepšení pro každou roli. Pokud některý z členů udělal v oblasti, která se hodnotí, něco obzvláště dobrého, mělo by to být také zdůrazněno jako příklad pro ostatní. Čas přidělený této sekci závisí na počtu účastník. Obvykle by mělo stačit 5 až 10 minut.